11 ārkārtīgi veselīgi produkti, kas veicina svara palielināšanos, neļaujot Jums notievēt

diēta foto

Bieži vien, ievērojot diētas un ēdot veselīgu pārtiku, tiek aizmirsts par to, ka pat vitamīni, kas nonāk organismā lielos daudzumos,  var būt indīgi. Izdzerot ap 8 litriem ūdens katru dienu, šis dzīvības avots var radīt nopietnas veselības problēmas. Tādējādi –  daudz –  nenozīmē  veselīgi.

Daži cilvēki, kas cenšas notievēt, pārbauda skaidrojumus uz etiķetes, piemēram, cik taukains ir produkts, un, pārliecinoties, ka tauku saturs ir 0%, sāk pārmērīgi dzert kefīru, ēst biezpienu, biezpiena sieriņus un citus “diētiskus” produktus. Ir jāatceras, ka tauku saturs un kaloriju daudzums ir divas absolūti dažādas lietas. Galu galā sanāk tāda situācija, ka cilvēki ēd it kā veselīgu pārtiku, ar zemu vai 0% tauku saturu, taču notievēt tā arī neizdodas.
Tas ir patiess slazds. Protams, ēdot tikai kāpostus, zaļumus un gurķus jūs noteikti nepieņemsieties  svarā, pat notievēsiet, taču tādā veidā radīsiet sev kuņģa veselības problēmas.
Savukārt, ir jāzina,  kādos veselīgos produktos ir īpaši daudz kaloriju, kas veicina lieko kilogramu veidošanos.
Tātad, apskatīsim šos 11 produktus.
1. Sausās brokastis.
Iespējams, Jūs redzējāt Nestle kompānijas reklāmu “Fitness sausās brokastis”. Faktiski katrā veikalā tiek pārdotas šādas sausās brokastis. Taču pirms uzticēties ražotājam, kas nosauca sausās brokastis tik uzmanības cienīgā vārdā “Fitness”, ir rūpīgi jāizlasa produkta sastāvs un jāpaskatās, cik kaloriju tas satur. Apskatot vienkāršo sauso brokastu sastāvu, var redzēt, ka, pārsvarā, tās sastāv no cukura un rafinētiem ogļhidrātiem, kuru lielākā daļa veicina ātru ķermeņa masas palielināšanos. Paēdot sausās brokastis no rīta, zibenīgi ātri palielinās cukura līmenis asinīs un insulīns. Pēc dažām stundām, kad rādītāji nonāks normas robežās, radīsies vēlme atkal kaut ko paēst. Tā kā ir uzmanīgi jālasa sastāvs un jāpievērš uzmanība nevis tauku saturam, bet cukura daudzumam un kalorijām. Neaizmirstiet faktu, ka kaloriju daudzums bieži vien tiek norādīts porcijām vai uz 100 gramiem produkta.

sausās brokastis foto
2. Auzu pārslas.
Viena auzu pārslu porcija no rīta sniedz organismam visas nepieciešamās barības vielas. Auzu pārslas satur kāliju, nātriju, cinku, kalciju, magniju, fosforu, dzelzi, vitamīnus В1, В2, РР, Е. Auzu pārslas satur ap 102 kkal uz 100 gramiem produkta, ja putra tiek vārīta uz ūdens. Lielākoties cilvēku putrai klāt pievieno nevis ūdeni, bet pienu, tādejādi nozīmīgi palielinot kaloriju skaitu.

auzu pārslas foto
3. Agaves nektārs.
Agaves nektāru izmanto kā cukura vai kukurūzas sīrupa aizstājēju. Taču patiesībā to nevar uzskatīt par ļoti veselīgu produktu. Kāpēc? Cukurs satur, aptuveni, 50% fruktozes, savukārt agaves sīrups no 70% līdz 90%. Protams, augļu sastāvā esošā fruktoze nelielos daudzumos ir veselīga, taču cukura aizstāšana ar agaves sīrupu var radīt veselības traucējumus, tādus kā metabolisms. Perfekts variants ir pilnīgi atteikties no cukura pievienošanas tējai un kafijai. Ja tas pavisam neizdodas, labāk to aizstāt ar medu. Atcerieties, ka medu drīkst pievienot siltiem dzērieniem, kas nepārsniedz 40 grādus Celsija. Tādā veidā medus nezaudē savas veselīgās īpašības. 1 tējkarote medus satur 26 kkal.

agaves nektārs foto
 4. Siers.
Siers tiek izmantots gan kā uzkoda, gan kā piedeva dažādiem ēdieniem. Siers ir ļoti veselīgs produkts, taču tas satur ārkārtīgi daudz kaloriju – 466 kalorijas uz 100 gramiem produkta. Uzklājot uz kartupeļiem vai gaļas siera slāni, tiek nopietni palielināts ēdiena kaloriju daudzums.

siers fotogrāfija
5. Kartupeļi.
Kartupeļi ir bagāti ar ogļhidrātiem un saražģītiem cukuriem, kas veicina ķermeņa masas palielināšanos. Vārīti kartupeļi satur 75 kkal uz 100 gramiem produkta.

cepti kartupeļi foto
6. Ķirbis.
Liels šķiedrvielu un antioksidantu daudzums padara šo dārzeni par sātīgu un veselīgu produktu, kas veicina svara palielināšanos. Pie tam ķirbis satur tādus makroelementus kā kalcijs, magnijs, nātrijs, kālijs, fosfors, hlors, sērs; mikroelementus – dzelzi, cinku, jodu, varu, mangānu, fluoru un kobaltu; vitamīnus – PP, beta-karotīnu, A, B1, B2, B5,B6, B9, C, E.

cepts ķirbis foto
7. Augļu sulas.
Ir zināms, ka augļu sulas no pakām, kas tiek pārdotas visos veikalos, satur ļoti daudz cukura, līdz ar to arī kaloriju. Pie tam dažos augļos, no kuriem tiek ražota sula, ir liels kaloriju daudzums. Tā, piemēram, 100 g banānu satur 100 kkal, vīnogas – 70 kkal un ļoti daudz saharozes, tas pats ir attiecināms uz arbūzu – tikai 36 kkal uz 100 gramiem produkta, taču ļoti augsts cukura saturs. Augļi ir ļoti veselīgi, taču ir jāatceras, ka visam ir sava normas robeža.

augļu sula foto
8. Makaroni.
Makaroni ir ogļhidrātu avots. Liels kaloriju daudzums un pagatavošanas vienkāršība – ir lielisks veids kā pieņemties svarā.

makaroni foto
9. Pupas.
Ja kaut kādu iemeslu dēļ uzturā nav iespējams lietot gaļas olbaltumvielas – pupas lieliski tās aizvietos. Pupas satur 123 kkal uz 100 gramiem produkta.

pupas foto
10. Zemesrieksti.
Pētījumi parādīja, ka zemesrieksti un citi riekstu veidi (kas satur tikai nepiesātinātos “labos” taukus) uz 20% spēj pazemināt sirds slimību rašanās risku. 1 uncija jeb 28,35 grami riekstu satur 166 kalorijas. Rieksti ir īpaši bagāti ar olbaltumvielām un ir ļoti sātīgi. Ir svarīgi lietot tos uzturā, taču pavisam nedaudz.

zemesrieksti foto
11. Visi augu eļļu veidi (saulespuķu, olīvu, kukurūzas, sojas u.c.).
Augu eļļas nodrošina no 884 līdz 950 kalorijām uz 100 gramiem produkta. Tas ir, tikai vienā galda karotē ir 124 kalorijas. Nopietns cipars. Salīdzinājumam – 100 grami vistas filejas satur 165 kalorijas.

olīveļļa foto

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (2 Nobalsots, vidējais: 3.50 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.