Interesantākais par bučām (27 fakti)

1. No 1981. gada ar “skūpsta” pētījumiem nodarbojas Pasaules Veselības organizācija ar ANO starpniecību.
2. Amerikānietis A. E. Volframs no Minnesotas uzstādīja rekordu “noskūpstīto skaits vienā laika vienībā”. Viņa štatā notikušajā festivālā 8 stundu laikā viņš noskūpstīja 8001 cilvēku!

valentīna diena fotogrāfija

3. Pirmais kino skūpsts tika nofilmēts 1886. gadā. Tā ir Tomasa Edisona 30 sekundes ilgā filma “Skūpsts”.
4. Lūpas ir simtiem reižu jūtīgākas nekā pirkstu galiņi. “Īsts” skūpsts paātrina pulsu līdz 100 un vairāk sitieniem minūtē.

valentīna diena fotogrāfija
5. Buča “čmok-čmok” sadedzina 5 kalorijas. Palielinot intensitāti, Jūs varat sadedzinat līdz 30 kalorijām vienas bučas laikā. Salīdzinājumam: ātri ejot, vienā minūtē tiek sadedzinātas tikai 4-5 kalorijas!
6. Skūpsta laikā no viena cilvēka otram tiek nodotas 278 dažādas baktēriju kultūras. Toties, 95 % no tām nav bīstamas.

valentīna diena fotogrāfija
7. Svētceļojumā uz Kailasa kalnu dievbijīgs budists skūpsta zemi 30 tūkst. reizes.
8. No visiem esošajiem dzīvniekiem  vienīgi šimpanzē skūpsts ļoti līdzinās cilvēka skūpstam. Lūpās bučojas arī suņi, zirgi un Kandādas dzeloņcūkas.

valentīna diena fotogrāfija
9. Senajā Ēģiptē nevienam nebija nekas zināms par skūpstiem. Iespējams, karaliene Kleopatra, kas bija pazīstama kā uzvarētāja pār vīriešiem, tā arī nekad “pa īstam” nebučojās.
10. Viduslaiku Itālijā vīrietim, kurš noskūpstīja sievieti citu cilvēku klātbūtnē, bija obligāti viņa jāprec. Savukārt, Neapolē likumi bija visnežēlīgākie, jo skūpsts uz ielas bija tiesāts ar cietumsodu, bet, ja skūpsta laikā blakus atradās augstākās garīgās personas, tad tika piespriests nāvessods.

valentīna diena fotogrāfija
11. 1979. gadā Deivids Boui izgudroja “lipogrāfu”, kas noņēma lūpu nospiedumu personības indentifikācijai. Pēc tā Amerikā tika izveidots salaveno cilvēku “lipogrammu” aukcions. Nauda no aukciona, kas sastādīja 16 tūkst. dolāru apmēru, tika ziedota bērnu aizsardzības fondam. Šajā aukcionā viens Mika Džāgera lūpu nospiedums bija pārdots par 1600 dolāriem.

valentīna diena fotogrāfija
12. Japānā tiek uzskatīts par nepiedienīgu skūpstīties liecinieku klātbūtnē. Tieši tas ir iemesls, kāpēc japāņu filmās Jūs faktiski nekad neredzēsiet skūpstu. Pasaulē par “japāņu” skūpstu dēvē šādu darbību: apstājieties viena soļa attālumā viens no otra, noliecieties uz priekšu un ar lūpām tiecieties pie partnera lūpām, nedaudz pieskaroties pie tām. Mute šīs darbības laikā ir ciet!

valentīna diena fotogrāfija
13. Polinēzijas eskimosi neskūpsta viens otru lūpās. Viņi berzējas ar deguniem, šāda darbība arī ir viņu “buča”.
14. Vidēji cilvēks visas dzīves garumā iztērē 2 nedēļas skūpstiem.

valentīna diena fotogrāfija
15. Afrikāņi izsaka pagodinājumu savam vadonim, skūpstot zemi, pa kuru viņš gāja.
16. Zinātniskais skūpsta procesa nosaukums ir filematoloģija.
17. Romieši sveicināja viens otru, skūpstot acīs.

valentīna diena fotogrāfija
18.  Dažviet skūpsti tiek uzskatīti par noziegumu. Tā, piemēram, amerikāņu Indiānas štatā līdz šim pastāv likums, kurā teikts, ka ” vīrietim ar ūsām ir aizliegts skūpstīt jebkādu cilvēcisko būtni”. Konnektikutas štatā svētdienās ir aizliegts skūpstīt sievu. Sedar Rapide, Ajovas štatā, šerifam ir tiesības arestēt ikvienu, kurš noskūpstīs nepazīstamu cilvēku.

valentīna diena fotogrāfija
19. Pēc žurnāla Scientific American datiem, lielākais skūpstu skaits tiek veikts Sv. Valentīna dienā, pie tam 65 %  respondentu noliec galvu pa labi. Cilvēkam izveidojas paradums noliekt galvu uz noteikto pusi prenatālas attīstības procesā.
20. Ciltīs, kas dzīvo primitīvās kopienās, tiek pieņemts, ka skūpsta laikā tiek nodots spēks vai dvēseles daļa.

valentīna diena fotogrāfija
21. Ceturtā daļa no aptaujātām meitenēm, kas ir vecumā no 15 – 24 gadiem, atzinās, ka sava elka viena skūpsta dēļ ar prieku piekristu visu gadu gludināt viņa kreklus.
22. Senajā Anglijā pastāvēja šāds paradums: gada tirgus laikā sievietes ņēma ābolu un iedūra tajā neļķītes, lai vēlāk piedāvātu ābolu tam, ar kuru vēlētos bučoties. Vīrietim bija jāizņem neļķīte, jāsakošļā tā un vēlāk jānoskūpsta sieviete. Viņš nevarēja atteikties.

valentīna diena fotogrāfija
23. Īsts kaislīgs skūpsts izsauc smadzenēs tādas pašas ķīmiskās reakcijas, kā lecot ar izpletni vai šaujot no pistoles.
24. Pietiekama ilguma skūpsts normalizē skābuma regulāciju mutes dobumā, pat labāk nekā to dara košļājamā gumija. Pēc  ēšanas katru reizi bučojoties, Jūs nopietni samazināt kariesa rašanās risku.

valentīna diena fotogrāfija
25. 1999. gadā Karmita Subera un Drors Orpazs uzstādīja Pasaules rekordu “skūpsta ilgums”. Telavivas laukumā, viņi bučojās bez apstāšanās 30 stundas un 45 minūtes. 2000. gadā šo rekordu uzveica Luīza Almodovāra un Ričs Langlijs. Pievērsiet uzmanību rekorda laikam: 30 stundas 59 minūtes un 7 sekundes. Rekordisti centās sasniegt 31 stundas rezultātu, taču bezspēcīgi nokrita.
26. Aptaujas rāda, ka vīrieši, kuri katru dienu pirms došanās uz darbu bučo savas sievas, pelna daudz vairāk nekā tie, kas to nedara.
27. Konfektes “Hershey’s Kisses” ieguva tādu nosaukumu, jo mašīna, kura tās izgatavo, izskatās tā itkā skūpsta konvejera lenti.

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (3 Nobalsots, vidējais: 5.00 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.