Dārgākā 2 eiro monēta – Monaco “Grace Kelly” 2007

Dargaka-eiro-moneta-Monaco-2007No 2014. gada 1. Janvāra Latvijas valsts oficiālā valūta tika nomainīta uz eiro un iedzīvotājiem sākās jauns etaps, vieni pieņēma eiro ar prieku, bet citi pārdzīvo šķiršanos no pierastās Latvijas valūtas, bet es jūs gribu iepazīstināt ar dārgāko 2 eiro nominālvētības Eiropas Savienības valsts monētu.
Par dārgāko monētu ar nomilnālvērtību 2 eiro ir uzskatīta 2007. gada 1. jūlijā izlaistā apgrozībā Monako monēta Greisa Kellija (Grace Kelly). Monētas tirāža ir niecīga –  tikai 20 tūkstoši un viena monēta, kad citas ES dalībvalstis apgrozībā izlaiž divu eiro monētas, sākot ar vairākiem simtiem tūkstošu un beidzot ar neskaitāmiem miljoniem, viss atkarīgs no valsts iedzīvotāju skaita. Pēc 2011. gada datiem Monako iedzīvotāju skaits ir tikai 36 tūkstoši, un sanāk, ka katram otrajam iedzīvotājam var tikt iedalīta viena eiro monēta.

Dargaka-eiro-moneta-Monaco-2007
Uz monētas reversa ir attēlots Monako princeses Greisas Kellijas portrets. Labajā pusē no portreta ir uzraksts MONACO, monētas kaltuves zīme, izdošanas gads un graviera zīme. Blakus pašam portretam mākslinieka R.B. BARON zīme. Uz monētas ārējā gredzena attēlotas 12 Eiropas savienības zvaigznes.
Uzreiz, kad tika izlaista monēta, tās pārdošanas cena sastādīja aptuveni 150 eiro, tai laikā, kad citu dalībvalstu izlaisto monētu cenas ir 3 – 10 eiro. Retāk nelielu dalībvalstu monētas tiek pārdotas arī par 50 – 60 eiro gabalā. Šobrīd Monako divu eiro monētas pārdošanas cena ir sākot no 1500 līdz pat 3500 dolāru par vienu gabalu. Tā kā, iepērkoties veikalā, kad jums izdod atlikumu, nepalaidiet garām šo monētu.
Piedāvāju jūsu apskatei dažus lotus ar dārgāko 2 eiro monētu ebay aukcionā.

ebay-monaco-euro-00

ebay-monaco-euro-01

ebay-monaco-euro-02
Protams, ne katrs numismāts var atļauties sev tādu retu monētu, bet ar uzņēmīgu cilvēku palīdzību problēma tika atrisināta. Ebay aukcionā var iegādāties šo Monako monētas kopiju, kuras cenu sastāda 10 – 15 dolāru.

ebay-monaco-euro-03

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (18 Nobalsots, vidējais: 5.00 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.