Slepenais dzīvoklis Eifeļa torņa virsotnē?

slepenais dzīvoklis Parīzē

Parīzes pērle – Eifeļa tornis. Liekas, ka faktiski viss par to jau zināms, taču reti kurš var iedomāties, ka  uz tā atrodas slepenais dzīvoklis.
Tornis ir Gustava Eifeļa darinājums, tas tika atklāts 1899. gadā. Tā augstums ir 324 metri, kas tolaik tika uzskatīts par augstāko celtni pasaulē. 1930. gadā tika uzcelts augstāks objekts – Crysler building.
Sākotnēji, Eifeļa torņa būvniecības mērķis bija – pasaules mēroga izstāde Parīzē. Bija iecerēts, kas tas būs par sarežģīta arku. Pēc izstādes to vēlējās nojaukt vai pārdot, taču tas neizdevās. Tāpēc šis apskatu objekts priecē mūs arī šodien.
Daudzi tūristi dodas uz Parīzi, lai apskatītu torni, jo uzskata to par romantisku vietu, kas pārpilda ar emocijām. Pat staigājot pa Eifeļa torni, reti kurš zina, ka pašā virsotnē atrodas īsts dzīvoklis, kas tika uzbūvēts Gustavam Eifelim.
Dzīvokļa interjers ir ļoti vienkāršs. Tika saglabāti visi 19. gs. svarīgākie priekšmeti. Dzīvoklī atrodas klavieres. Tā laika Parīzes iedzīvotāji attiecās ļoti skaudīgi pret Eifeļa “apartamentiem”. Viņam piedāvāja tolaik grandiozi lielas naudas summas, lai varētu pavadīt tur vismaz vienu nakti. Taču īpašnieks bija nepierunājams. Interesanti ir tas, ka Eifeļa torņa dzīvoklī, Eifelis satikās ar saviem draugiem, kuru starpā bija augstu stāvoši valsts ierēdņi, izgudrotāji un citas izcilas personības. Nereti šādi pasākumi ilga līdz rītam.

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (2 Nobalsots, vidējais: 5.00 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.