Interesanti fakti par smaržām

Daba apveltīja cilvēku ar piecām jūtām, un smarža – ir svarīgākais mūsu uztveres elements, kurš palīdz mums izzināt pasauli. Apkārt mums ir daudz smaržu, un tās visas ir tādas dažādas. Kaut, lai daudziem no mums smarža nespēlē tik lielu lomu kā redze un dzirde, toties uzzināt dažus vērtīgus faktus būs lietderīgi.
smarzas-01
Astias selene taureņa tēviņš sajūt mātītes smaržu jau 11 kilometru attālumā.
smarzas-01
Sunim degunā ir 230 miljoni smaržas sajūtas šūnas, bet mums -10 -11, tas ir, divdesmit reizes mazāk.
smarzas-01
Taču, suns nevar atrast to, kas pilnīgi nesmaržo. Čehi, kas vēl pavisam nesen ir bijuši vienīgie spridzekļa ražotāji, nelika tajā smaržvielas, kas stipri sarežģīja pasaules valstu cīņu pret teroristiem.
smarzas-01
Suņi nevar reaģēt tikai uz vienu vienīgo smaržu, tas ir tāpēc, ka mēneša laikā smaržas sajūtas šūnas pilnīgi nomainās. Ja suņi varētu izšķirt tikai vienu smaržu, tad varētu izlaist, piemēram, smaržīgus dolārus, kas likvidētu valūtas kontrabandas problēmu.
smarzas-01
Cilvēku mīļākās smaržas ir – svaigās maizes, pirms brīža nopļauta zālāja un kafijas smaržas. Pīrādziņu un kafijas smaržas ne vien rada apetīti, bet arī palielina vēlmi pirkt. Tāpēc, bieži lielos veikalos smaržo pēc kafijas un svaigiem konditorijas izstrādājumiem.
smarzas-01
Daudziem dzīvniekiem ir mīļākās smaržas. Piemēram, suņiem tā ir anīsa smarža, kaķim – balderiāna un piparmētru smarža, savukārt lauvām patīk labas smaržas, iespējams, brendu smaržas atbilst viņu gaumei. Pats neparastākais ir tas, kas kamieli piesaista tabakas dūmu smarža.
smarzas-01
Dzīvojošais skaļās civilizācijas vidū, nesajūt 70% pilsētas smaržu. Afrikānietis, kas dzīvo savvaļas dabā, spēj uztvert sava drauga smaržu pat tad, kad ir pagājušas dažas stundas kopš tā brīža, kad viņš šķērsoja meža taciņu.

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (1 Nobalsots, vidējais: 5.00 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.