5 pasaules skaistāko ūdenskritumu tops

niagaras-udenskritums

1. Niagāras ūdenskritums
Ziemeļamerikas skaistākais Niagāras ūdenskritums ir ļoti slavens visā pasaulē. Tajā plūst milzīgs ūdens daudzums 750,000 galoni sekundē (2.8 miljoni litri sekundē). Aina no jebkura skatpunkta ir fantastiska.

niagarskiy-vodopad-01

2. Plitvices ūdenskritums
Plitvices ūdenskritumi atrodas Horvātijā. Ja cilvēki vēlas nonākt Plitvices Ezeru Nacionālajā Parkā, tas aizņems, aptuveni, divas stundas, braucot no pilsētas Zadāra vai Zagreba. Plitvices ezeri ir iekļauti UNESCO pasaules dabas mantojuma sarakstā. Cilvēki jebkurā laikā var doties un apskatīt pasaulslaveno dabas atrakciju.

plitvices-udenskritums
3. Eņģeļa ūdenskritums
Eņģeļa ūdenskritums atrodas Venecuēlas lietus mežā, un tā augstums ir 979 metri no plakankalnes augšas vai – kā to sauc vietējie venecuēlieši – tepuji. To arī mēdz saukt par „galda kalniem” (ko precīzi izskaidro to izmēri). Eņģeļa ūdenskritums ir zināms kā garākais ūdenskritums pasaulē.

engela-udenskritums

4. Iguasu ūdenskritums
Ūdenskritums atrodas uz Iguasu upes, uz Paranas Brazīlijas Štata robežas. Tas atrodas tieši starp Argentīnu un Brazīliju. Ūdenskrituma garums ir 2 kilometri, tajā plūst 1.3 miljoni litru ūdens sekundē.

iguasu

5. Viktorijas ūdenskritums
Viktorijas ūdenskritums atrodas Dienvidāfrikā uz Zambezi upes starp Zambiju un Zimbabvi. Tas ir lielākais ūdenskritums pasaulē, platums – 1.7 kilometri, augstums – 108 metri, un ūdens plūdums ir vidēji 1 miljons litru sekundē. Deivids Livingstouns nosauca šo ūdenskritumu par godu sievai, taču vietējais ūdenskrituma nosaukums ir „Mosi-oa-Tunya” , kas nozīmē „ Pērkona dūmi”. UNESCO pasaules dabas mantojuma  sarakstā iekļāva abus vārdus.

viktorijas-udenskritums

Galīgi garāmGarāmGandrīz labiLabsAmba (2 Nobalsots, vidējais: 5.00 no 5)
Loading ... Loading ...

Комментарии закрыты.